Egzaminy prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2018 Tom 2 Akta gospodarcze i administracyjne

 • Egzaminy prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2018 Tom 2 Akta gospodarcze i administracyjne

  Daniel Kupryjańczyk, Michał Rojewski, Ksenia Rzepka, Ewa Stawicka, Grzegorz Witczak, Aplikacja prawnicze

  Wydawnictwo C.H.Beck


  Cena 137.93 zł.

  Isbn 9788325597788
  Rok wydania 2017
  Stron 750
   

  W 2017 r. zostały przeprowadzone po raz ósmy egzaminy prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości kończące aplikację. W ciągu czterech dni egzaminowani aplikanci musieli sporządzić apelacje, pozwy, umowy lub skargi z zakresu prawa karnego, cywilnego i rodzinnego, gospodarczego i administracyjnego oraz etyki zawodowej na podstawie specjalnie przygotowanych akt. Niestety, wiele osób nie poradziło sobie z egzaminem, co świadczy zarówno o jego trudności, jak i o braku materiałów pomocnych w nauce. Najtrudniejsze okazały się przy tym kazusy z prawa cywilnego i gospodarczego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom aplikantów przygotowujących się do egzaminów zawodowych, przedstawiamy kolejne wydanie Egzaminów Prawniczych Ministerstwa Sprawiedliwości. W tomie 2 przedstawiamy kazusy z zakresu prawa gospodarczego i administracyjnego. W każdej części znajdują się kazusy z poprzednich lat wraz z propozycjami odpowiedzi (umową, propozycją pisma, skargą, opinią) oraz nowe, specjalnie spreparowane akta w celu napisania konkretnego pisma. Ponadto do każdego kazusu została podana propozycja rozwiązania, którą można porównać ze sporządzonym przez siebie pismem.

  Tom 2 do egzaminów prawniczych obejmuje Akta gospodarcze i administracyjne, a w nich:

  - kazusy egzaminacyjne z lat 2010–2017 wraz z propozycjami odpowiedzi,
  - kazusy gospodarcze wraz z propozycjami umów,
  - kazusy administracyjne wraz z propozycjami skarg i odwołań,
  - minikazusy wraz z odpowiedziami z prawa gospodarczego,
  - kompletne akta spraw gospodarczych wraz z wyrokami i uzasadnieniami w celu sporządzenia apelacji,
  - apelacje, opinie, umowy oraz skargi sporządzone przez praktyków.

  Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości: stanowią wyjątkowe i kompleksowe rozwiązanie przeznaczone specjalnie dla osób przygotowujących się do egzaminu końcowego na aplikacjach prawniczych, ale i dla aplikantów w trakcie aplikacji i dla praktyków składają się z 4 tomów odpowiadających poszczególnym częściom – dniom - egzaminu radcowskiego i adwokackiego: części cywilnej i karnej, gospodarczej, administracyjnej i etycznej zawierają wzory pism z zakresu prawa cywilnego, karnego, gospodarczego i administracyjnego wraz ze szczegółowymi komentarzami, omówieniem najważniejszych podstaw apelacyjnych i kasacyjnych.
  Księgarnia Ekonomiczna poleca Egzaminy prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2018 Tom 2 Akta gospodarcze i administracyjne