Inwentaryzacja od A do Z z uwzględnieniem stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości

 • Inwentaryzacja od A do Z

  Małkowska Danuta

  Wydawnictwo ODDK


  Cena 105.43 zł.

  Isbn 9788378043355
  Rok wydania 2016
  Stron 232
   

  Wszystko o zasadach i technikach dokonywania inwentaryzacji, fachowy komentarz, wzory dokumentów, praktyczne wskazówki.
  Książka Inwentaryzacja uwzględnia najnowsze wymogi wynikające ze Stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie inwentaryzacji drogą spisu z natury zapasów materiałów, towarów, wyrobów gotowych i półproduktów (Dz.Urz. MF z dnia 28 lipca 2016 r. poz. 55).

  Autorka książki szczegółowo omawia:
  - zasady organizacji i dokumentacji inwentaryzacji (podział kompetencji, zakres obowiązków osób odpowiedzialnych, etapy i terminy przeprowadzania)
  - metody inwentaryzacji (spis z natury, potwierdzenie sald, weryfikacja)
  - procedury ustalania i rozliczania oraz dokumentowania różnic inwentaryzacyjnych w księgach rachunkowych, a także w księdze przychodów i rozchodów oraz problematykę podatku VAT w aspekcie zaistniałych niedoborów i otrzymanych za nie odszkodowań.

  W książce Inwentaryzacja wiele uwagi poświęcono również uregulowanym w ustawie o rachunkowości zasadom ewidencji i wyceny rzeczowych składników obrotowych oraz opracowanym przez Komitet Standardów Rachunkowości regułom dotyczącym inwentaryzacji zapasów drogą spisu z natury. Komentarz uwzględnia również problemy związane z korektą kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego. Opracowanie wzbogacają wzory niezbędnej dokumentacji, przykłady liczbowe i schematy ewidencyjne.
  Księgarnia Ekonomiczna poleca Inwentaryzacja od A do Z z uwzględnieniem stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości