Leksykon VAT 2018 Unimex 2 tomy

 • Leksykon VAT 2018 Unimex

  Zubrzycki Janusz

  Wydawnictwo Unimex


  Cena 290.40 zł.

  Isbn 9788380280594
  Rok wydania 2018
  Stron 2800
   

  Zapowiedź - wysyłka Leksykonu VAT 2018 nastąpi w drugiej połowie stycznia 2018 roku zaraz po ukazaniu się. Jeżeli zakup Leksykonu nastąpi w 2017 roku to FV zostanie wystawiona i wysłana w 2017 roku

  Nowelizacja VAT w 2018 roku
  Blisko 1600 odpowiedzi na trudne pytania z VAT!

  Od 2018 roku będą obowiązywać nowe, rewolucyjne regulacje m.in.:
  - metoda podzielonej płatności (z ang. split payment), która ma wpłynąć na dwa konta: na jedno kwota, na drugie - sam podatek; początek obowiązywania przewidziano na 1 kwietnia 2018 roku
  - wprowadzenie kas rejestrujących on-line, które od początku 2018 roku, będą stopniowo zastępować kasy fiskalne z paragonami papierowymi i mają być obligatoryjnie stosowane przez branże szczególnie narażone na ryzyko nadużyć podatkowych,
  - zmiany merytoryczne i techniczne w schemacie JPK_VAT.

  Szczegółowe, kompetentne i przejrzyste (z wieloma przykładami) omówienie wszystkich tych zmian Czytelnicy znajdą w najnowszym Leksykonie VAT 2018 wydawnictwa Unimex.
  Jak zwykle w leksykonie zaprezentowano najnowsze orzeczenia NSA, ETS, a także istotne dla praktyki stosowania VAT - interpretacje podatkowe, częstokroć z omówieniem ich trafności.
  To kolejna edycja, wielokrotnie nagradzanego, bestsellera wydawniczego autorsta sędziego NSA Janusza Zubrzyckiego, która zawiera również ustosunkowanie się Autora do przedstawionych przez Czytelników zagadnień stwarzających im największe problemy w stosunku VAT.

  Stan prawny z uwzględnieniem zmian, które zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2018 roku. Tom 2 zawiera wszystkie aktualne na dzień 1 kwietnia 2018 r. przepisy dotyczące VAT.

  Leksykon VAT UNIMEX to pozycja, której nie może zabraknąć na półce w żadnym renomowanym biurze rachunkowym, kancelarii doradztwa podatkowego czy w innej instytucji mającej do czynienia z podatkiem od towarów i usług. Na leksykonach wydawnictwa UNIMEX pracują także urzędy skarbowe oraz kontroli skarbowej.
  Leksykon VAT 2018 to najnowsza pozycja z tej serii wydawniczej - autorstwa znamienitego i uznawanego przez liczne środowiska naukowe za największego specjalistę w zakresie stosowania podatku od towaru i usług VAT, tj. sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego Janusza Zubrzyckiego.
  Księgarnia Ekonomiczna poleca Leksykon VAT 2018 Unimex 2 tomy