Prawo gospodarcze Zagadnienia administracyjnoprawne

 • Prawo gospodarcze Zagadnienia administracyjnoprawne

  Marek Wierzbowski, Hanna Gronkiewicz Waltz, Cezary Banasiński , Krzysztof Glibowski, Krzysztof Jaroszyński, Remigiusz Kaszubski, Paweł Widawski

  Wolters Kluwer Polska


  Cena 58.14 zł.

  Isbn 9788381074421
  Rok wydania 2017
  Stron 532
   

  Podręcznik z prawa gospodarczego zawiera omówienie wszystkich najważniejszych kwestii związanych z jedną z najbardziej reformowanych i rozwijających się w ostatnich latach gałęzi prawa, określanej jako publiczne prawo gospodarcze lub administracyjne prawo gospodarcze. Wiedza z tego zakresu jest niezbędna każdemu prawnikowi zajmującemu się prawnymi aspektami działalności gospodarczej. W opracowaniu przedstawiono m.in. takie zagadnienia, jak: przedsiębiorca, gospodarka komunalna, samorząd gospodarczy i samorząd zawodowy, pozycja prawna Narodowego Banku Polskiego, prawo antymonopolowe i prawo pomocy publicznej oraz regulacja publicznoprawna rynku finansowego. Zaprezentowano również najnowsze orzecznictwo i literaturę prawniczą. Piąte wydanie publikacji odzwierciedla oraz porządkuje aktualny stan prawny w dziedzinie, w której zmiany legislacyjne są wyjątkowo częste i fragmentaryczne. Uwzględnione nowelizacje pochodzą z okresu 2015-2017 i dotyczą m.in.:

  - zarządzania mieniem państwowym,
  - regulacji rynków i instytucji finansowych,
  - ochrony konkurencji i konsumentów,
  - innych zmian obejmujących regulacje działalności gospodarczej.

  Podręcznik został przygotowany w Zakładzie Prawa Administracyjnego Gospodarczego i Bankowego Uniwersytetu Warszawskiego, kierowanym przez prof. Hannę Gronkiewicz-Waltz.

  Książka jest przeznaczona dla studentów prawa i administracji. Może być również przydatna w pracy adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w prawie gospodarczym oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej.
  Księgarnia Ekonomiczna poleca Prawo gospodarcze Zagadnienia administracyjnoprawne